5 paź 2009

Spotkanie ze starcem

Motto:

Video meliora proboque, deteriora sequor

Widzę i pochwalam to, co lepsze, idę za tym, co gorsze.
Owidiusz(...)Nie kłam.
Nie okłamuj samego siebie.
Ten kto sam przed sobą i własnego kłamstwa słucha, prawdy żadnej już nie widzi ani w sobie ani dokoła siebie. Tak szacunek traci dla siebie i dla innych. Nie szanując nikogo kochac przestaje, a chcąc z braku miłości zagłuszyc sumienie oddaje się namiętnościom i dochodzi do zupełnego zezwierzęcenia w nieprawości swojej.
A to wszystko z nieustannego okłamywania siebie i innych.
Ten kto sam siebie okłamuje, łatwo sam siebie obrazic może.
I sam człowiek wie przecież, że nikt go nie obraził. Że sam wymyślił sobie obrazę i nakłamał dla upiększenia. Że przesadził, żeby obraz był lepszy, że do słów się czepia i z muchy wołu robi. Sam o tym wie, a jednak pierwszy sie obraża, obraża, żeby odczuc przyjemnośc, aby odczuc wielką przyjemnośc i przez to dochodzi do prawdziwej wrogości.(...)
Fiodor Dostojewski: Bracia Karamazow

4 komentarze:

 1. skad to pochodzi?
  z czego?
  z listu do Rzymian czy Koryntian?

  OdpowiedzUsuń
 2. nie dziala ten skrypt, nie mozna zamiescic komentarza, dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 3. ZAPOMNIAŁEM O TYM FOTO.
  TU JUŻ JEST.

  NIEZWYKLE WYMOWNE FOTO W TEJ OHYDNEJ SPRAWIE,
  W KTÓREJ KUMYS KOBYŁ DĄŻYŁ PODSTĘPEM W KARALNEJ ZMOWIE I ZA POMOCĄ TOTAL OSZUSTWA / MAX ŚCIEMY
  DO ZAMKNIĘCIA W WIĘZIENIU NIEWINNEGO OJCA CHŁOPACZKÓW !!!!


  PIOTR KUMYS KOBYŁECKI
  PONAWIAM KOLEJNY RAZ APEL DO UGODOWEGO ZAŁATWIENIA NASZEGO KONFLIKTU

  I LIKWIDACJI CAŁEGO BADZIEWIA Z INTERNETU !  JESTEM BARDZO UGODOWY POMIMO BYDŁA JAKIEGO NAROBIŁEŚ W INTERNECIE I W SĄDZIE W RUDZIE ŚL.

  CHCIAŁEŚ OSIEROCIĆ MOJE DZIECIACZKI ... CO JEST NIEZWYKLE TRUDNE DO WYBACZENIA ZWAŻYWSZY JAK HANIEBNY I NISKI TO POSTĘPEK - NIE GODNY CZŁOWIEKA INNEGO NIŻ FASZYSTA !!!  UWAGA !! UWAGA !!

  Polski emigrant na niemieckiej ziemi niejaki Reinhold Rolland oraz drugi polski emigrant ten zaś na szkockiej / UK ziemi zajmowali się jakiś krótki czas temu szkalowaniem i jakby akcją faszystowską mającą na celu zamknięcie do więzienia niewinnego człowieka(!!!) - - - ojca dwójki małych dzieciaczków (vide foto) !!!

  Obie te kreatury posyłali w zmowie z innym polskim niemcem i oszustem pisma z fałszerstwami do polskich sądów (mamy kopie !!) namawiające do zamknięcia wybitnego polskiego deejaya pioniera i histopryka dyskotek ( www.djsportal.com ) - Yahu Pawul do więzienia.

  Uważamy, że powinniście wszyscy o tym wiedzieć ! - - dla jasności z kim się zadajecie czyli z kreaturą ohydnie dążącą do osierocenia małych dzieci !!!

  czytajcie bloga o kobyle kobyłeckiej zdrajcy Polski i Polaków: http://emigracja-zpolski.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń